Víza

 

Naša cesta naprieč Kambodžou začínala prechodom z Vietnamských hraníc Ha Tien, cez útulné mestečko Sihanoukville, až na ostrov Koh Rong. Víza sme vybavovali na hraniciach, konkrétne sme si zaplatili jednu spoločnosť, ktorá za $37 vybavila všetko, vrátane vypísania víz pre každého z nás. Prechod bol bezproblémový, poznali sa s úradníkmi na hranici, takže sme neľutovali tých pár dolárov, ktoré sme dali naviac.

 

Koh Rong

 

Koh Rong nás uchvátil nielen svojimi plážami, ale aj nočným životom v mestečku Kaoh Touch, do ktorého ste sa vedeli dostať buď malými loďkami alebo príjemnou prechádzkou cez pláž a malý lesík / džunglu. Nutnosťou bola baterka alebo svetlo z mobilu (treba ho mať nabitý 🙂 ), keďže osvetlenie na ostrove je obmedzené.

Ubytovaní sme boli na pláži Long Set Beach v útulných bungalowoch Coral Bungalows, kde sme si užili dokonalý relax. UPDATE: Bungalovy sa premenovali na Malibu Hostel, čo viac menej aj viac vystihuje kvalitu zariadenia 🙂 Ak je vaša krv rovnako žiadaná komármi ako tá moja, nezabudnút na KVALITNÝ repelent s vysokým deetom.

 

Kambodza

Koh Rong – Long Set Beach

 

Kaoh Touch – príjemná prechádzka 

 

Koh Rong Samloem

 

O pár dní sme sa presunuli na vedľajší ostrov Koh Rong Samloem. Veľa možností prepravy na tento ostrov nebolo, väčšina začínala v spomínanom mestečku Kaoh Touch a končila v prístave v Saracen bay, čo nám nevyhovovalo, keďže náš cieľ bol presne na opačnom konci ostrova na pláži Sun Set Beach a cesta by viedla cez džunglu 🙂 Tak sme zvolili možnosť súkromnej prepravy (treba sa však pripraviť na vysoké poplatky, celkovo život na týchto ostrovoch nebol lacnou záležitosťou ako by sa mohlo zdať). Vylodili nás na našej plázi ako v normandii, keďže mólo, ktoré sme videli na Google maps ako koniec lodnej trasy, bolo celé rozpadnuté.

 

Spomínané mólo 🙂

 

Tento ostrov nás uchvátil, najmä miesto, ktoré sme si zvolili na bývanie – Robinsow Bungalows. Bolo tam ticho, minimum turistov, takmer žiadna elektrina, večer sa všetko zhaslo a ponorilo do nekonečnej tmy a ak ste mali šťastie ako my, mohli ste si užívať svetielkujúci planktón v mori pri padajúcich hviezdach. Ako v rozprávke. Opäť nás však nemilo prekvapili relatívne vysoké ceny za jedlo a služby.

 

Ubytovanie v Robinson Bungalows a ranný výhľad

 

Raňajky s výhľadom

 

 

Farebné západy slnka

Pozorovanie padajúcich hviezd

 

Planktón (fotka nie je moja, je z tohto zdroja)

 

Prešli sme sa aj cez spomínanú džunglu, cez ktorú sme mali pôvodne prechádzať s 20kg kuframi ak by sme si nezvolili drahú, súkromnú prepravu a poviem vám, bol to taký ľahký, príjemný, asi 1 hodinový hiking, no s kuframi a v tom teple by sme to nedali 😀 Odporúčam len s backpakom. Žije tu veľa opíc, no my sme na ne nemali štastie, zazreli sme asi dve niekde len v diaľke na stromoch.

Džungla vedúca na druhú stranu ostrova

 

Mapa prechodov

 

Saracen Bay

Na Saracen bay nájdete dlhú pláž s bielym pieskom, na ktorej sa nachádza veľa ubytovacích zariadení. Nájdete tu v mori fotogenické lavičky, húpačky, hojdacie siete 🙂

 

Oddýchnutí a odpočinutí sme sa vybrali na letisko 30 minút od Sihanoukville, odkiaľ sme leteli do Siem Reap, o ktorom píšem v tomto článku.

 

Presun z ostrova Koh Rong Samloem do Sihanoukville

 

Letisko

Letisko pri Sihanoukville

 

Odporúčam pre ďalšie tipy, čo v krajine zažiť, navštíviť blog od Satur Travel. Dozviete sa viac o kméroch, jedle či hlavnom meste.

TOP 10 zážitkov, ktoré ponúka len Kambodža

https://www.satur.sk/blog/top-10-zazitkov-ktore-ponuka-len-kambodza/

 

Panorama

Jediné mólo na pláži Sun Set Beach:)

 

 

Pozrite si aj moje video z kambodže tu 🙂