Siem Reap

 

Do Siem Reap sme leteli z prímorského Sihanoukville veľmi rýchlym a krátkym letom asi za 25 euro so spoločnosťou Sky Angkor, kde sme si užívali kambodžskú kultúru v Angkore a výrazne väčší počet (najmä činskych) turistov ako na ostrovoch Koh Rong a Koh Rong Samloem. Je to obrovský komplex, ako sme mohli vidieť preletom helikoptérou cez celý areál, takže sme stihli prejsť len zopár pamiatok ako Ta Prohm (kde natáčali Tomb Raider), Preah Khan, Ta Nei a samozrejme Angkor Wat. Nie som milovník histórie, takže som si z nej veľa nezapamätala 🙂 Príroda však bola očarujúca, tu je zopár fotiek 🙂

 

Ta Prohm

 

 

Preah Khan

 

 

Angkor Wat

 

Bayon temple

 

Pub Street

 

Na Pub street si môžete užiť večerný život a nekonečné množstvo reštaurácii a barov od výmyslov sveta. Táto časť je taktiež veľmi preludnená turistami, ale má to svoju atmosféru.

 

 

Kampong Phluk

 

Oplatí sa navštíviť plávajúcu dedinku Kampong phluk, ktorá pridáva na autentickosti krajiny. Malými loďkami vás zoberú na jazero Tonle Sap. Keď ho zazriete, tak máte zrazu pocit, ako by ste sa ocitli pri mori. Take obrovské je. Toto jazero počas roka výrazne mení veľkosť, čo ovplyvňuje aj obyvateľstvo žijúce v domčekoch postavených na rieke. My sme si tu užili západ slnka, ktorý je naozaj čarovný.

 

Jazero Tonle sap

 

Cesta malými ľodkami

 

Plavajúca dedinka (Floating village)

 

Rieka, ktorá tečie do jazera Tonle Sap

 

Deti žijúce v dedinke

(ak ich chcete potešiť, zoberte si zopár sladkostí, cukríkov, ale najradšej by boli keby dostali $1 🙂 )

 

Ochutnávka hada 😀

 

Západ na jazere Tonle Sap

 

Odporúčam pre ďalšie tipy, čo v krajine zažiť, navštíviť blog od Satur Travel. Dozviete sa viac o kméroch, jedle či hlavnom meste.

TOP 10 zážitkov, ktoré ponúka len Kambodža

https://www.satur.sk/blog/top-10-zazitkov-ktore-ponuka-len-kambodza/

Pozrite si aj moje video z kambodže tu 🙂