Jedného krásneho dňa, keď mal Flydubai akcie, sme zazreli letenku do Male za 330 euro. Odpoveď bola jednoznačná. Ideme!

Víza

O víza sa starať nemusíte, dostaneme ich bezplatne pri vstupe, ak váš pobyt nepresahuje 28 dní (mali by ste mať so sebou však potrvdenie o rezervácii ubytovania)

Lokálny ostrov

Thoodoo – Ostrov ovocia

Na tento ostrov sme sa dostali tzv. speed boatom, ktoré premávaju z ostrovov. Cesta nás vyšla do 30 dolárov. Nevýhodou návštevy lokálneho ostrova je preprava, ktorá ma presne vymedzené časy. Napríklad na Thoodoo išli dva spoje. Jeden okolo 7:00 a druhý okolo 15:00. Kedže sme na letisko prišli v ranných hodinách, ale ranný spoj sme uz nestihli, tak si viete predstaviť dĺžku čakania na letisku 🙂 Keďže Maledivy sú moslimskou krajinou, alkohol nebolo možné zakúpiť (iba na súkromných ostrovoch, ktoré takýmto pravidlám krajiny nepodliehajú). Na letisku neboli žiadne možnosti zábavy 🙂

Cesta na ostrov trvala približne 1 hodinu, mali sme „štastie“ na veľké vlny, takže cesta nebola moc pohodlná a naskakovali sme celú cestu 🙂 ten pohľad po príchode na ostrov však stál za to. Minimum turistov a gýčovo krásna pláž. Píšem to v jednotnom čísle, pretože pre turistov bola dostupná len jedna vyhradená časť pláže, ktorá bola každý deň upravovaná. Ostatné časti boli určené pre lokálnych ľudí. Prakticky to bola jedna dlhá pláž oddelená prúteným stĺpikom. Každý jeden turista si vedel nájsť svoje súkromné miestečko, kde nebol nikým rušený. Možno to bolo práve tým, že sme neboli v sezóne. Ak ste si privstali, tak ste boli prakticky sami na celej pláži. K dispozícii boli lehátka či hojdacie kreslá.

 

 

Potápanie

Na ostove boli možnosti potápania alebo snorchlovania.

Súkromný ostrov

Kuda Bandos

Jeden z najdostupnejších súkromných ostrovov v blízkosti letiska Male.